01مهر

راهکارهایی ایده آل برال کنترل و جلوگیری از پرخوری غذا

آهسته غذا بخورید: وقتی که شما تند غذا میخورید، معده شما زمان کافی برای ارسال پیام سیری به مغز ندارد و تا آن زمان که معده واکنش نشان بدهد، شما بیش از اندازه غذا خورده اید.

 از داخل قوطی یا قابلمه غذا نخورید. دیس غذا را بر سر میز نیاورید. این کار باعث میشود که ندانید چه اندازه غذا مصرف کرده اید. غذا را داخل بشقاب ریخته و دیگر دوباره غذا نکشید. یک لیوان آب بنوشید. کمی صبر کنید. احساس سیری بر احساس گرسنگی غالب خواهد شد.

 موقع غذا خوردن به کارهای دیگر نظیر تماشای تلویزیون یا کامپوتر نپردازید. انجام کارهای دیگر در حال خوردن باعث زیاد غذا خوردن می شود.

 همیشه مقداری از میزان دلخواه خود کمتر داخل بشقاب بگذارید. و بهتر است که از بشقاب های کوچکتر استفاده کنید زیرا به نظر پر به نظر میرسند. در حالی که همین میزان غذا در یک بشقاب بزرگ به نظر کم می آید.

 مجبور به پاک کردن بشقاب خود نیستید. اگر احساس کردید که سیر شدید دست از غذا بکشید و نگران اصراف شدن اضافی آن نباشید. به آین فکر کنید که بهتر است کمی غذا دور ریخته شود تا اینکه شما پرخوری کرده و باعث صدمه به سلامت بدن خود شوید که گاه گناهی بزرگتر است. میتوانید پس مانده ها را برای پرندگان بریزید و یا با مقدار دیگری غذا به فقیر بدهید

Posted in وزن و تغذیه

Comments (0)

Leave a comment

You are commenting as guest.

تماس با ما

  • آدرس : Unit# 1301 - 1500 West Georgia Vancouver, BC, Canada V6G 2Z6
  • ایمیل :  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید