17آبان

رژيم سبز بگیرید!

در ذهن تمامى افراد چاق اين سئوال وجود دارد كه چرا چاق مى شويم؟ باید بدانید که مهمترين دليل چاق شدن، بالا بودن ميزان كالرى دريافتى نسبت به كالرى مصرفى است بدن هر فرد نیاز به اندازه مشخصی کالری دارد که از راه  مواد مغذی خورده شده وارد بدن میشود. چربی ها در این میان بیشتری میزان کالری را به سرعت وارد سیستم میکنند. اما اخبار خوش این است که راههاى زيادى وجود دارند كه با انجامشان مى  توان ميزان كالرى دريافتى را به حداقل رساند. رژیم سبز یکی از این راه هاست.  يكى از مهمترين اين اقدامات پس از به حداقل رساندن ميزان كربوهيدرات و چربى هاى اشباع خوردن ميوه و سبزى قبل از غذا است. به گفته متخصصان انجمن رژيم غذايى آمريكا، خوردن يك يا دو پرس سالاد قبل از هر وعده غذايى (ناهار و شام) علاوه بر اينكه باعث كاهش ۱۲ درصد كالرى در ميزان كل كالرى مصرفى مى شود، از ميزان اشتها مى كاهد و در درازمدت به لاغرى مى انجامد، فقط در صورتی که  بدون هيچ گونه چاشنى نظير سس استفاده شود.

در بين تمامى شيوه هاى كاهش وزن، رژیم سبزعلاوه بر تامين مواد غذايى مورد نياز، املاح، ويتامين ها و مواد مغذى را به بدن می رساند زیرا به گونه اى است كه در آن به ميزان فراوان از سبزى و ميوه خورده می شود.

اگر شما  براى لاغرى و تناسب اندام تلاش مى كنيد، بهتر است نخوردن هاى چند روزه سخت و كشنده را كنار بگذاريد و با پيروى از يك رژيم غذايى كه در آن از پروتئين، كربوهيدرات و چربى هاى اشباع آن كاسته و به ميزان ميوه و سبزيجات آن افزوده شده و نيز انجام روزانه نيم ساعت ورزش سبك خود را به وزن دلخواه برسانيد

ما هم در کنار شما به عنوان مشاور تغذیه آماده مهیا کردن تمام امکانات و برناممه های مناسب برای شما هستیم.

 منابع: کتاب تغذیه جهانی کراوس

فریبا رجبی، کارشناس تغذیه

 

Posted in وزن و تغذیه

Comments (0)

Leave a comment

You are commenting as guest.

تماس با ما

  • آدرس : Unit# 1301 - 1500 West Georgia Vancouver, BC, Canada V6G 2Z6
  • ایمیل :  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید