تغذيه ورزشكاران


هدف ما از تنظیم رژیمهای غذایی ورزشکاران  تامین نیازمندیهای تغذیه ای و حفظ سلامتی شما ورزشکاران عزیز با توجه به نیازهای خاص شما می باشد. ما با برخورداری از علوم تغذیه نوین انرژی مورد نیازتان را  بر اساس خصوصیات تن سنجی از فبیل سن , جنس , قد , وزن , نوع و مدت فعالیت به طور دقیق تعیین کرده وبرنامه مخصوص شما رابر اساس تنظیم میکنیم.

اگر می خواهید تا تلاش شما در جهت افزایش قدرت و بافت ماهیچه بی نتیجه نماند برای یک برنامه غذایی کاملا علمی و تخصصی با ما تماس بگیرید.

 

برنامه غذایی مخصوص کیافر برای ورزشكاران در یک نگاه


  • تأمین انرژی و مواد مغذی مورد نیاز بدن شامل كربوهیدرات ، پروتئین ، چربی ، ویتامین‌ها ، مواد معدنی و آب

  • كنترل وزن

  • كمك به افزایش توده عضلانی بدن

  • افزایش استقامت

  • پیشگیری از آسیب‌های ورزشی و بهبود سریعتر آنها


تغذیه مناسب برای افزایش عملكرد و بهبود كیفیت كار ورزشكاران نه تنها نقش اساسی دارد ، بلكه برای سلامت وضعیت جسمی مناسب و جلوگیری از صدمات بافت عضله نیز بسیار مهم میباشد.

اگر ورزشکار هستید لازم است که بدانید که رژیم غذایی شما با رژیم غذایی یک فرد عادی تفاوت دارد. بدن شما علاوه بر احتیاجات زندگی روزمره ، نیاز به سوخت و مواد غذایی مخصوص نیز دارد که فقط از طریق غذای مناسب در فواصل زمانی صحیح تأمین می شود. این بدان معناست که نه تنها شما در فعالیتهای مختلف نیارهای غذایی متفاوتی دارید بلکه زمان و میزان مصرف نیز بسیار با اهمیت است.

پروتئین ، چربی و کربو هیدراتها سوخت بدن ( انرژی ) شما هستند اما همه غذا ها ترکیب یکسانی از نظر محتوا ندارند . همانگونه که ماشینهای مسابقه نیاز به بنزین با درجه اکتان بالا دارند بدن شما ورزشکاران نیز نیاز به مواد غذایی دارای ترکیبات خاص دارد. اگر نوجوان ورزش کار دارید باید بدانید که رژیم غذایی و تغذیه برای ورزشکاران نوجوان که در حال رشد نیز هستند از اهمیت فوق العاده بالاتری نسبت به هر زمان دیگری برخوردار می باشد به طوری که با وجود آمادگی بیشتر برای پرورش بافت ماهیچه در نوجوانان،  کمبود انرژی به تنهایی میتواند باعث رشد نامناسب قدی در آنها گردد.


یک رژیم غذایی مناسب تحت نظر متخصص تغذیه با اطلاعات کافی در زمینه علوم فیزیولوژی خصوصا فیزیولوژی ورزش  لازمه به حداکثر رساندن فواید ورزش و پرورش ماهیچه ها است. 

تماس با ما

  • آدرس : Unit# 1301 - 1500 West Georgia Vancouver, BC, Canada V6G 2Z6
  • ایمیل :  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید